Zemědělsko-obchodní družstvo Žichlínek provozovna JATKA LANŠKROUN

ZOD Žichlínek- provozovna JATKA LANŠKROUN provozuje jateční činnostbourárnu masa a výrobu uzenin. Zpracováváme pouze český dobytek z nejbližšího okolí Lanškrouna, zkracujeme tak dopravu masa od dodavatelů do výroby. Projevuje se to ve vysoké kvalitě a čerstvosti našich produktů. Náš sortiment též prodáváme v nejbližším okolí. Ochutnejte naše produkty i vy!

 

Historie naší společnosti

Provozujeme jateční činnost, bourárnu masa a výrobu uzenin.V roce 1893 byla založena v Lanškrouně společnost řezníků a uzenářů. O dva roky později v roce 1895 byla vybudována Městská jatka. Ta provozovala svoji činnost až do doby, než byla začleněna do Východočeského průmyslu masného Březhrad.

Po roce 1990 byla jatka vrácena městu Lanškroun. Rozhodovalo se o dalším postupu a využití jatek. Spolu se ZOD Žichlínek rozhodla jatka rekonstruovat a znovu uvést do provozu. Byla založena společnost Jatka Lanškroun s. r. o. Koncem roku 1994 byla znovu uvedena do provozu
 

 

Současnost

Zemědělsko - obchodní družstvo Žichlínek provozovna JATKA LANŠKROUN poráží jateční zvířata - prasata i skot z vlastního chovu. Zvířata pochází z ozdravného chovu a jsou chována v kompletně zrekonstruované farmě, která splňuje nejpřísnější požadavky na ochranu zvířat a je pravidelně kontrolována veterinárními inspektory. Otcové našich prasat jsou kanci plemene DUROC dovezení z Dánska. Plemeno Duroc nemá stresový gen, jedná se o plemeno klidné až flegmatické povahy, kterou přenáší i na své potomstvo, což je vlastnost pro nás velmi ceněná. Víme čím jsou naše zvířata krmena a v jakých podmínkách jsou chována a proto můžeme s určitostí říci, že zpracováváme český dobytek. Naše prasata díky genům svých otců mají velmi dobře osvalenou plec i kýtu a vyznačují se vysokým podílem libového masa. Jako bonus Vám tak můžeme nabídnout vynikající kvalitu šťavnatějšího a chutnějšího masa. I další nakoupená zvířata pocházejí od soukromých dodavatelů z našeho regionu z nejbližšího okolí Lanškrouna. Toto spojení velice prospívá nejen kvalitě  masa, ale i  čerstvosti našich produktů, které zakoupíte na všech našich prodejnách

Jatka Lanškroun s. r. o. mají tržní strategii založenou především na dobrých vztazích s dodavateli i odběrateli. Včasné dodávky v požadované kvalitě jsou běžnou praxí. Pracujeme pouze se surovinou prvotřídní kvality. Výrobní prostory jsou od roku 2003 nové, udržované v dokonalé čistotě, dle nejpřísnějších hygienických a veterinárních předpisů.
V roce 2014 jsme se rozhodli kompletně vyměnit strojní zařízení.